See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Autoklav för vätskesterilisering
Beskrivning: Karolinska Universitetssjukhuset har för avsikt att upphandla en (1) fabriksny Autoklav för vätskesterilisering samt option om ytterligare två (2) fabriksnya Autoklaver för vätskesterilisering. Autoklaver för vätskesterilisering ska kunna avropas under en period om 36 månader från avtalsstart. Upphandlingen avser utrustning för autoklavering av vätskor och torrt gods till Substratenheten, Karolinska Universitetssjukhuset.
Intern identifierare: K 2023-6775
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33191110 Autoklaver, 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MTU/MTP
Beskrivning: Autoklaver för vätskesterilisering
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Autoklav (1)
Beskrivning: Autoklav för vätskesterilisering