767077-2023 - ResultatSverige-Örebro: Mötes- och konferenstjänster på hotell
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flerdagskonferenser inkl. övernattning
Referensnummer: Ks 1076/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55120000 Mötes- och konferenstjänster på hotell
II.1.4.
Kort beskrivning
Inledning
Intresserade anbudsgivare (nedan kallad Leverantör) inbjuds att lämna anbud gällande Örebro kommuns, org nr: 212000-1967 (nedan kallad upphandlande myndighet "UM"), behov av konferensanläggningar för flerdagskonferenser inklusive övernattning. Upphandlingen baseras på de villkor och förutsättningar, som anges i upphandlingsdokumenten. Mer information om UM återfinns på https://www.orebro.se/.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55100000 Hotelltjänster, 55110000 Hotellinkvartering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen