2. Förfarande
Förfarande
Titel: TAVI Kateterburen klaffintervention
Beskrivning: Region Östergötland inbjuder härmed till anbudsgivning avseende upphandling omfattande Kateterburen klaffprotes TAVI och produkter för kateterburen intervention i Mitralis och Tricuspidalisklaffen. Upphandlingen avser främst patienter inom Sydöstra sjukvårdsregionen men även patienter från andra regioner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Kateterburen Klaffprotes - TAVI
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116290:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33182220 Hjärtklaffar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kateterburen intervention i Mitralis och Tricuspidalisklaffen.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116290:Lot:2