767133-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinska förbrukningsartiklar – Desinfektions- och hygienprodukter SLL 730
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDesinfektions- och hygienprodukter SLL 730
BeskrivningUpphandlingen utgör en Ramavtalsupphandling och omfattar löpande leveranser av Desinfektions- och hygienprodukter till upphandlande myndigheter. Upphandlingen är indelad i två (2) delområden. Fullständig omfattning framgår av upphandlingsdokumenten. §
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelSLL 730 Område 1
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119761:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33700000 Hygienartiklar
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelSLL 730 Område 2
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119761:Lot:2