Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mediebevakning och medieanalyser, SLL1897
Referensnummer: FSN 2022-0443
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72314000 Datainsamlings- och kollateringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Stockholm upphandlar mediebevakning och medieanalyser. Upphandlingen består av två (2) anbudsområden. Fullständig omfattning framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72316000 Dataanalys, 72319000 Tillhandahållande av data
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen