767172-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Ramavtal - Blåsvolymmätare (handhållen och stativförankrad)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal - Blåsvolymmätare (handhållen och stativförankrad)
Beskrivning: Region Gävleborg avser upphandla blåsvolymmätare av handhållen och stativförankrad modell.
Intern identifierare: RS 2025/2722
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33124100 Diagnostisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Intern identifierare: 1811000-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Handhållen blåsvolymmätare
Intern identifierare: 1819695-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Stativförankrad blåsvolymmätare
Intern identifierare: 1819696-2