2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshantering
Beskrivning: Regionen upphandlar Avfallshantering och har för avsikt att teckna avtal med en Leverantör för leverans av Avfallshantering. Denna upphandling omfattar avfallshämtning, återvinning och slutbehandling av avfall.
Intern identifierare: 2025/1122
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
Ytterligare klassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90500000 Avfallstjänster, 90511000 Sophämtning, 90511200 Hämtning av hushållssopor, 90511300 Insamling av avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000