767235-2026 - Resultat
Sverige – Konsulttjänster för infrastruktur – Samnan och Örbyhus, bandel 434, Partiellt kontaktledningsbyte uppspår
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samnan och Örbyhus, bandel 434, Partiellt kontaktledningsbyte uppspår
Beskrivning: Åtgärden avser dels hängverksbyte på bdl 434 uppspår mellan km 6+700 till km 13+642 samt km 27+080 till km 41+450 samt byte av samtliga äldre platsgjutna stolpar på bdl 434 uppspår mellan km 6+700 till km 41+450.
Intern identifierare: KOM-417874
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71311300 Konsulttjänster för infrastruktur
Ytterligare klassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Samnan och Örbyhus, bandel 434, Partiellt kontaktledningsbyte uppspår