767276-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Potatis och potatisprodukter – Livsmedel färsk frukt och grönsaker inkl potatis
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel färsk frukt och grönsaker inkl potatis
BeskrivningUpphandling av frukt och grönsaker samt potatis för verksamheter inom Västra Götalandsregionen, Göteborgs Operan och Göteborgssymfonikerna.
Intern identifierareRS 2025-05160
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15310000 Potatis och potatisprodukter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000