2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende Underhållsbeläggningar i Malmö stad 2025-2028
Beskrivning: Ramavtalet omfattar beläggnings- och förstärkningsåtgärder på huvudgator, uppsamlingsgator, lokalgator, gc-banor, cykelbanor och gångbanor som omfattar beläggningar av asfalt, natursten, betongmarksten, stenmjöl med mera samt tillhörande arbeten. Arbetena är av underhållskaraktär. Arbetena är uppdelade på ett antal objekt. Ytorna är varierande stora och objekten befinner sig i olika delar av kommunen. Detta ramavtal innehåller sysselsättningsfrämjande åtgärder
Intern identifierare: TN-2024-2404
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45233142 Vägreparationer, 45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45262510 Stenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: TN-2024-2404 Ramavtal avseende Underhållsbeläggningar i Malmö stad 2025-2028