76736-2017 - ÄndringSverige-Ronneby: Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av MFP-maskiner; Multifunktionsmaskiner.
Referensnummer: 16/97
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Ronneby kommun samt dess kommunala bolag avser hyra fabriksnya multifunktionsproduktmaskiner MFP genom ett funktionsavtal där leverantören skall tillhandahålla en tjänst i form av utskrifts-, kopierings-, scannings- och faxmöjligheter.