2. Förfarande
Förfarande
Titel: Uppdragskonsult för projektering samt projektledning kamerabevakning åt VO UHj IRIS kameraförvaltning
Beskrivning: Avrop av Konsulttjänster inom Teleteknik för järnväg och väg genom Dynamiskt inköpssystem (DIS), 16290, Konsulttjänster inom Teleteknik. Teknikområde 5 Fysisk säkerhet. Uppdraget omfattar två uppdragskonsulter på heltid. I uppdraget ingår projektering samt projektledning av kamerabevakning i järnvägsanläggningen, färja och förarprov.
Intern identifierare: KOM-418958
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 64200000 Telekommunikationstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandling för projektering samt projektledning kamerabevakning åt VO UHj