Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elevadministrativt system Vux
Referensnummer: BUN2022/296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Elevadministrativt system för vuxenutbildningen i Tidaholms kommun
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48610000 Databassystem, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen