767850-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning – Ramavtal Produktionsplanering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Produktionsplanering
BeskrivningRamavtalet omfattar kontorets behov vad gäller Produktionsplanering, tidigare kallad Byggledningstjänst tidigt skede, kopplat till Stadens exploateringsprocess. Syftet med upphandlingen är att säkerställa beställarens behov under hela avtalsperioden. Upphandlingens syfte är att säkerställa beställarens kapacitet vad gäller Produktionsplanering. Se upphandlingsdokument för detaljer.
Intern identifierareE2024-02017
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning
Ytterligare klassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning, 72224000 Konsulttjänster för projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Produktionsplanering