2. Förfarande
Förfarande
Titel: Övervakning och mätning av luftföroreningar
Beskrivning: Mätningarna ska utföras på angivna mätstationer med specificerade krav på datakvalitet, rapportering och kalibrering. Mätning av gaser ska så långt det är möjligt utföras med den mätutrustning som miljöförvaltningen äger. Mättjänsten ska utföras i sin helhet enligt kravspecifikation. Inga delar i mättjänsten lyfts ur.
Intern identifierare: 194/2024
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90731400 Övervakning och mätning av luftföroreningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Övervakning och mätning av luftföroreningar