768013-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbeten för regnvattenbassänger – Ramavtal skötsel av dagvattenanläggningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal skötsel av dagvattenanläggningar
BeskrivningUpphandlingen omfattar skötsel och underhåll av NVOAs dagvattenanläggningar.
Intern identifierareNVOA-2024-00098
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232454 Anläggningsarbeten för regnvattenbassänger
Ytterligare klassificering (cpv): 77800000 Vattenbruk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal skötsel av dagvattenanläggningar