768083-2023 - ResultatSverige-Umeå: Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Möbler till skolor och andra offentliga miljöer
Referensnummer: 23112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39000000 Möbler (inkl. kontorsmöbler), inredning, hushållsapparater (exkl. belysning) och rengöringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen ska tillgodose det löpande behovet av möbler och inredning anpassade för miljöer inom grund-, högstadie- och gymnasieskolor och andra offentliga miljöer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Elevbord
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolymen 24 MSEK.
Lådfack
Del nr: 2
Stolar högstadie och gymnasie
Del nr: 3
Bänkar
Del nr: 4
Matsal
Del nr: 5
Materialskåp
Del nr: 6
Ståpulpet
Del nr: 7
Entré
Del nr: 8
Whiteboard
Del nr: 9
Elevstolar fog
Del nr: 10
Höj- och sänkbart elevbord
Del nr: 11
Bordskärm
Del nr: 12
Elevskåp
Del nr: 13