Upphandlingsenheten Mora, Orsa, Älvdalen avser att upphandla ramavtal avseende successiva leveranser av sjukvårdsmaterial till Mora, Orsa, Älvdalen, Leksand, Vansbro, Malung-Sälen och Rättviks kommuner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141620 Utrustning för medicinskt bruk för specifika ändamål i förpackningar (sets), 33141100 Förbandsartiklar; clips, suturer och ligaturer, 33141110 Förbandsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser löpande avrop av avropsberättigade kommuners samlade behov av sjukvårdsmaterial.