768361-2023 - ResultatSverige-Strömsund: Vägtransporter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänst 2024
Referensnummer: UPPH.2023.503
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av färdtjänst med option för riksfärdtjänst.
Beställaren
Strömsunds kommun, teknik- och serviceförvaltningen, nedan kallade Beställaren, erbjuder er att lämna anbudsansöken för färdtjänsttransporter enligt nedanstående instruktioner.
Strömsunds kommun, organisationsnummer 212000-2486.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60140000 Icke-reguljär passagerartransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen