768369-2025 - Resultat
Sverige – Reparation och underhåll – Måleritjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMåleritjänster
BeskrivningLöpande målningsarbeten in- och utvändigt inom Uppsalahemkoncernens fastighetsbestånd. Uppsalahem förvaltar inom fyra distrikt närmare 18 000 lägenheter, varav ca 4 000 studentbostäder. Upphandlingen innefattar 4 olika geografiska områden enligt våra distrikt. Distrikten är fördelade på två (2) arbetsområden.
Intern identifierareUH 2024-000575
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
Ytterligare klassificering (cpv): 45432220 Tapetsering, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000