2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bildgivande ultraljudsutrustning
Beskrivning: Region Värmland (regionen) genomför denna upphandling som avser avtal på bildgivande ultraljudsutrustning med inriktning mot verksamhetsområdet AN-OP-IVA. Beräknad avtalstid är två (2) år med option om förlängning med tolv (12) månader + tolv (12) månader. Det uppskattade behovet under avtalsperioden är ca 15 st utrustningar.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100548:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33112000 Utrustning för medicinsk bildbehandling med ultraljud och doppler, 33112200 Ultraljudsapparat