See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utredning - Stärkt konkurrenskraft inom Borlänge Energi och Falu Energi & Vatten
Beskrivning: Utredningsarbete som omfattar vissa delar av bolagens verksamheter och om dessa kan bedrivas i en samägd organisation för att effektivisera processerna, höja kvaliteten och stärka konkurrenskraften.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117313:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79410000 Företags- och organisationsrådgivning