76888-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Juridisk rådgivning och representation
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsult för förvaltning av avtal för färjetrafik, projekt Hammarby Sjöstad
Referensnummer: E2019-00144
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79110000 Juridisk rådgivning och representation
II.1.4.
Kort beskrivning
Exploateringskontoret har behov av konsultresurser för uppföljning och förvaltning av avtal avseende färjetrafik i Hammarby Sjöstad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 79412000 Finansiella konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen