2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hjälpmedelsförsörjning
Beskrivning: Uppdraget avser Hjälpmedelsförsörjning och Hjälpmedelsservice. Uppdraget omfattar en helhetsservice av Kommunernas hjälpmedelsuppdrag. Uppdragets omfattning i detalj framgår av upphandlingsunderlaget i dess helhet, se bland annat under rubriken ”Upphandlingsdokumenten”.
Intern identifierare: KS 2025/0997
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
Ytterligare klassificering (cpv): 33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer, 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000