2. Förfarande
Förfarande
Titel: Livsmedel
Beskrivning: Upphandlingen avser livsmedel, inkl frukt och grönt samt kaffe. Upphandlingen är delad i två delområden där Köparen har för avsikt att anta en leverantör per delområde. Delområde 1 Livsmedel inklusive färsk fruk, bär och färska grönsaker Delområde 2 Kaffe
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122977:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kaffe
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122977:Lot:2