2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster 2024
Beskrivning: Sorsele kommun och SorseleBo (nedan kallad Beställaren) inbjuder er härmed att lämna anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Kontraktet omfattar 1. Löpande städning utifrån fastställt schema + storstäd av lokalerna en gång per år. 2. Avrop av hela städuupdrag. 3. Avrop av timmar vid behov, vid exempelvis tillfälliga arbetstoppar och/eller sjukdom hos Beställarna. Beställaren har för avsikt att teckna avtal med en (1) Leverantör.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102986:Lot:1