769353-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Livsmedel, drycker, tobak o d – Livsmedel - Huvudleverantör
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelLivsmedel - Huvudleverantör
BeskrivningUpphandlingen omfattar huvudgrupp livsmedel: huvudleverantör av livsmedel till Gislaveds kommun och Gnosjö kommun. Upphandlingen avser successiva leveranser till kommunernas samtliga beställande enheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:117777:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15800000 Diverse livsmedel, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror