2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renhållning och vinterunderhållning av LIP, LOOP, ÅVS och GEM på fastland inklusive öar med broförbindelse eller vägfärja
Beskrivning: Roslagsvatten planerar att bygga ut sitt insamlingssystem för förpackningar och har därför behov av att upphandla renhållningstjänster kopplade till de avfallsanläggningar som bolaget ansvarar för. Vårstädning av ÅVS Renhållning av LOOP och GEM Renhållning av ÅVS och LIP
Intern identifierare: 669449
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
Ytterligare klassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Renhållning och vinterunderhållning av LIP, LOOP, ÅVS och GEM på fastland inklusive öar med broförbindelse eller vägfärja