76957-2018 - ÄndringSverige-Vänersborg: Läkarvård och tillhörande tjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkarkonsulter specialistläkare i allmänmedicin
Referensnummer: RS 2017-04575
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för läkarkonsulter specialistläkare allmänmedicin.
Upphandlingen syftar till att vid bristsituationer tillgodose behovet av specialistläkare i allmänmedicin till Närhälsan i Västra Götalandsregionen.
Övriga verksamheten inom Västra Götalandsregionen kan komma att avropa på avtalet.