See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laparoskopiartiklar samt staplerprodukter för öppen och laparoskopisk kirurgi 2026, SLL581
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar laparoskopiartiklar samt staplerprodukter för öppen och laparoskopisk kirurgi. Upphandlingen är indelad i nedanstående produktområden: Troakarer och arbetshylsorClips med tillbehör för laparoskopiskt brukEngångsmagasin till batteridriven stapel för öppen och laparoskopisk kirurgiAnastomosstaplerLigeringstänger och clips för öppen kirurgiPreparatpåseSuturprodukter för laparoskopiskt brukHudstaplerSutur och ligaturKundanpassade laparoskopiska kitLaparoskopiska flergångsinstrumentLaparoskopiska hybridinstrumentLaparoskopiska engångsinstrumentGenomgång och slipning av instrumentÖvrigt
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119184:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33164000 Laparoskopiutrustning, 33169000 Kirurgiska instrument