769596-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Sjukvårdsmaterial OMTAG
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSjukvårdsmaterial OMTAG
BeskrivningOmtag efter upphandling VF2025-00013 Sjukvårdsmaterial allmänt. Innehåller skoöverdrag, stasband, rektoskop med tillbehör, set och tillbehör till pleura- och ascitesdränage samt identitetsband.
Intern identifierareVF2025-00047
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelFFU Generell del
Intern identifierare1818146-0
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAvtalsvillkor och kommersiella villkor
Intern identifierare1818147-1