769811-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Microsoft SA
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMicrosoft SA
BeskrivningAvrop från Addas ramavtal Programvaror och molntjänster 2019 (Projektnummer 10467). Avropet avser livscykelhantering inklusive licensrevisioner av Microsoftlicenser, samt övrig software asset management av dessa.
Intern identifierare23/02116
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall Upphandlingsdokument - Ramavtal tjänster, öv.