2. Förfarande
Förfarande
Titel: IoT-Plattform för välfärdsteknik - RFI
Beskrivning: Västra Götalandsregionen och länets kommuner är intresserade av att höra vad marknaden har att erbjuda avseende en plattform för att hantera data som genereras i uppkopplade digitala hjälpmedel (se definition nedan). Syftet är att skaffa mer kunskap med anledning av pågående arbete kring digitala hjälpmedel i Västra Götaland, där regionen och 49 kommuner deltar.
Intern identifierare: RS 2023-06033
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd