770088-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Skötsel av avloppsnät – Ramavtal avseende TV-inspektion VA-ledningar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal avseende TV-inspektion VA-ledningar
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal med en (1) entreprenör som ska utföra TV-inspektion och filmning av spill- och dagvattenledningar samt brunnar för Orsa-, Mora- och Älvdalen kommun. Avropen omfattar akuta- och planerade arbeten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90480000 Skötsel av avloppsnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107705:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45232410 Underhållsarbeten för avlopp, 45232420 Anläggningsarbete för avloppsledningar, 39350000 Utrustning för avloppsrening