770123-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor – Elenergi
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelElenergi
BeskrivningUpphandlingen omfattar elleverans, finansiell prissäkring, marknadsanalys samt flextjänster m.m. enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Ytterligare information om upphandlingen framgår av upphandlingsdokumentet med tillhörande bilagor.
Intern identifierareKS 23/76
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 09000000 Petroleumprodukter, bränsle, elektricitet och andra energikällor
Ytterligare klassificering (cpv): 09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000