2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kameraövervakning
Beskrivning: Upphandlingen avser ett VMS-system för managering av befintliga övervakningskameror inklusive support och service exempelvis tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll av befintlig utrustning samt tillkommande anläggningar. Vissa beställare önskar även en proaktiv lösning som ska hantera larm från kameror och åtgärd via den eller de larmcentraler anbudslämnaren erbjuder. Det finns ett begränsat behov av att köpa eller förnya utrustning med tillhörande projektering, installation och konfigurering.
Intern identifierare: KS 2024-00648
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000