2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandlin av ramavtal avseende kalkyltjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser tecknande av ramavtal för utförande av Kalkyltjänster. Upphandlingen avser ramavtal med avropsrätt för Beställaren för löpande uppdrag som inte är föremål för så kallade objektsupphandling. Uppdrag som avropas från ramavtalet omfattar olika roller vilka kan komma att arbeta i hela byggprocessen eller olika skeden i ny- och ombyggnadsprojekt åt Beställaren. Uppdragen omfattar främst arbeten inom nyproduktion samt ombyggnation och underhållsarbeten av beställarens fastighetsbestånd
Intern identifierare: FB 2025/815
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71321100 Byggnadsekonomiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Upphandlin av ramavtal avseende kalkyltjänster