770377-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll av restaurangutrustning – Service och reparationer av storköksutrustning
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelService och reparationer av storköksutrustning
BeskrivningRamavtalet omfattar service och reparationer, samt jourinsatser avseende storköksutrustning, för samtliga fastigheter som ägs och förvaltas av Lidingö stad och Lidingö stads Tomtaktiebolag. Ramavtalet omfattar ej centralkyla eller besiktningspliktiga kylskåp, dessa upphandlas separat.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 50882000 Reparation och underhåll av restaurangutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116529:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader