Fortifikationsverket inbjuder er att lämna ansökan för att för att få ta del av Fortifikationsverkets upphandling avseende generalkonsult byggledning för projekt Nybyggnad Hangarer.
Projektet avser nybyggnation av kontor och förråds- verkstadsytor med tillhörande personalutrymmen samt anpassning av intilliggande markområden. Byggnaden skall byggas i Karlsborgs kommun och omfattar ca 25 000 m2 BTA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45213150 Byggnation av kontorsbyggnad, 45213260 Byggnation av förråd, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen