2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av transporter mellan kommunens verksamheter
Beskrivning: Transporterna avser färdiglagad mat, tvätt, post och övriga varuleveranser mellan tillagningskök, mottagningskök, förskolor, skolor, äldreboenden, tvätteri, Posten och kommunhuset. Omfattningen framgår mer detaljerat i bilagorna.
Intern identifierare: 25/65
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000