Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vegetationsunderhåll och slamsugning i vattendrag, våtmarksmiljöer och dammar
Referensnummer: GSN-2019-0330
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget består av en stående vegetationsbeskärning i Fyrisån på uppdrag av Fyrisåns Vattenförbund. Utöver detta kommer Uppsala kommun göra tillfälliga beställningar av vegetationsbekämpning i ex. sjöar, vattendrag och våtmarker som ägs och förvaltas av Uppsala kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77314000 Markskötsel, 77800000 Vattenbruk
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen