Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fullserviceleasing av fordon - Cura individutveckling
Referensnummer: UH-2018-152
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun upphandlar på uppdrag av Cura Individutveckling ett ramavtal för Fullserviceleasing av fordon. Ramavtalet löper på 3 år och avser att täcka behovet av att byta ut samtliga fordon i fordonsparken. För tillfället består fordonsparken av ca 35 fordon men en översyn av fordonsparken pågår. Det innebär att antalet fordon kan tillkomma eller falla bort beroende på verksamheternas behov under avtalstiden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34136100 Lätta skåpbilar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen