77058-2018 - ResultatSverige-Huddinge: Hälso- och sjukvård samt socialvård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stödboende i närområdet för vuxna med substansberoende
Referensnummer: 2017-035
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser stödboende i närområdet för vuxna med substansberoende för personer med missbruks- och eller beroendeproblematik.
Stödboenden ska vara belägna inom 45 minuters resväg med kollektiva färdmedel ifrån Huddinge Centrum.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen