2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flyttjänster
Beskrivning: Upphandling avser flyttjänster för statliga myndigheter inom Sverige.
Intern identifierare: 23.3-10420-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ramavtalsleverantörer
Beskrivning: Freys Express i Stockholm AB 5566396049 Freys Express i Karlstad AB 5567036255 Freys Express i Göteborg AB 5569630139 Freys Express i Malmö AB 5566723333 Freys Express i Uppsala AB 5567150478 Freys Express i Linköping AB 5565699161 Future Mobility AB 5592295181 Heby Städ & Flytt AB 5566592241 Hedströms Lastmaskiner AB 5566492434 Ilexpressen i Visby AB 5560900044 June Express AB 5562181809 Jämt Flytt AB 5561147348 Kalles Bud & Transport i Norr Aktiebolag 5563450179 Montrab Mellersta AB 5568092075 Movator AB 5563892180 OCT Office and Computer Transport Aktiebolag 5562697788 Stjärnexpressen AB 5563170199 Sundsvalls Expressbyrå Aktiebolag 5562368729 Tegvalls Express AB 5561691246 Umeå Stadsbud AB 5566984760 Örnsköldsviks Stadsbudskontor Aktiebolag 5562679745 Acta Flytt och Logistik Syd AB 5567911325 Flyttningsbyrån Halmstad AB 5567689210 Eterne AB 5567905160 Flytt 4 You Malmö AB 5591371413 Östersund Flytt och Transport AB 5569772139
Intern identifierare: 23.3-10420-2024-3