2. Förfarande
Förfarande
Titel: Spökfiskeprojekt Lysekil
Beskrivning: Lysekils kommun inbjuder till anbudslämning avseende insamling av förlorade fiskeredskap, exempelvis via draggning. Tjänsten avser insamling av hummertinor, havskräftburar, skädde- och krabbegarn, torsk-, bleke- och sillegarn och dylikt. E-Avrop supportKan nås mellan kl 08:00 - 17:00 påtelefon: 08-50 11 90 30 e-post: support@e-avrop.com
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63726700 Fiskefartygstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120805:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 77700000 Tjänster i samband med fiske, 90900000 Städning och renhållning, 60651000 Uthyrning av fartyg med besättning, 76520000 Tjänster till havs
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Eventuell förlängning med ett års förlängning i taget. Som längst till 2029-12-31