2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Verksamhetssystem för tolk- och översättarservice
Beskrivning: Region Örebro län (”Regionen”) genomför en RFI inför kommande upphandling av Verksamhetssystem för tolk- och översättarservice. Syftet med hearingen är att Regionen ska få information om marknaden och leverantörer inom området samt att ta tillvara på erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner hos leverantörerna för att på så sätt skapa ett tydligt, transparent och proportionerligt upphandlingsdokument.
Intern identifierare: 24RS4517
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd