2. Förfarande
Förfarande
Titel: Inbjudan till hearing avseende Underhåll (förebyggande och avhjälpande) för fysioterapi-arbetsterapi- och friskvårdsutrustning
Beskrivning: Västra Götalandsregionen (VGR) planerar för en eventuell kommande upphandling av Underhåll (förebyggande och avhjälpande) för fysioterapi-arbetsterapi- och friskvårdsutrustning och inbjuder härmed till hearing den 22 och 29 januari. Syftet med hearingen är att VGR ska få information om marknaden och leverantörer inom tjänsteområdet samt att ta vara på erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner och på så sätt skapa ett tydligt transparent och proportionerligt upphandlingsdokument.
Intern identifierare: RS 2024-05039
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37440000 Träningsutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33192150 Behandlingsbritsar, 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37420000 Gymnastikutrustning, 37442000 Vikt- och styrketräningsutrustning, 37442900 Universalträningsmaskiner, 50324200 Förebyggande underhåll