See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hematologiska analyser
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett funktionsavtal innehållande utrustning, reagens, kontroller, övrigt förbrukningsmaterial samt service och underhåll för utförande av hematologiska analyser (B-Blodstatus, B-Retikulocyter, B-Differentialräkning (B-Celler), kroppsvätskor, B-Sänkningsreaktion samt B-Trombocyter RNA-innehållande) till samtliga sex (6) sjukhuslaboratorier inom verksamhetsområdet klinisk kemi.
Föregående meddelande: 618415-2023
Intern identifierare: K 2023-3056
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 33696500 Laboratoriereagenser, 38434570 Hematologiska analysatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsutvärdering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation