2. Förfarande
Förfarande
Titel: Verkstadsmekaniska tjänster i Piteå
Beskrivning: Upphandlingen omfattar olika typer av verkstadsmekaniska tjänster såsom svarvning, fräsning, svetsning, laserskärning av plåt samt andra typer av relaterade tjänster. Företrädesvis kommer tjänsterna utföras för RISE enheterna i Piteå men även andra närliggande orter kan komma att beställa enligt detta ramavtal. Ramavtalet är ett avtal utan volymförpliktelser. Observera att det kan finnas redan gällande avtal för verksamhet som berör ramavtalets område. Dessa avtal upphör inte att gälla i anledning av detta ramavtal.
Intern identifierare: 25/130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71334000 Maskin- och eltekniska ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000