2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäljning av talböcker
Beskrivning: MTM har ett uppdrag att tillhandahålla talböcker för försäljning till berättigade enligt §17 Lag (1960:729) om upphovsrätt till litterära och konstnärliga verk. Endast talböcker med MTM som utgivare får säljas. Samtliga titlar som finns till försäljning finns på Legimus.se, det är sortimentet som ska kunna erbjudas kund.
Intern identifierare: MTM-H 2025/273.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 30233000 Lagringsmedier och läsenheter, 30234300 Cd-skivor, 79521000 Kopieringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000